• Şirketimiz İstanbul sanayi odasının TÜRKİYE'NİN 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında
  • Yem üretimimizde yeni yatırımlarımızla üretim kapasitemizde Türkiye’de lider konuma ulaştık.
  • Güllük paketleme sistemimiz kapasitesini yeni yatırımlarımızla daha da büyütüyor.
  • Yapılan AR-GE çalışmalarımızla yeni yem seçeneklerimizle yakında sizlerleyiz.
  • Levrek, Çipura üretimimizle; yeni projelerimizle yakında sizlerleyiz.
  • Alabalık Fileto tesisimizde üretilen ürünlerin tamamı artık yurt dışında.
  • Alabalık yavru üretimimiz yıllık 14 milyonu aştı.

Kültür Balıkçılığı

Gümüşdoğa, uzman kadrosu ve üretimde kullanılan ileri teknoloji sayesinde kuluçkahaneden sofraya dek kaliteden ödün vermeyen bir yaklaşıma sahiptir. Firmamız Türkiye’de balık üretiminde lider konumda bulunmakta ve bu üretimi tarıma dayalı sanayinin gelişmesi için Türkiye geneline yaymaktadır.

Muğla, Milas Kazıklı, Alagün, Tekeburnu, Toprakada, Gazitepe ve İskele açıklarında bulunan projelerimizde off-shore kafeslerde yıllık 11700 ton çipura ve levrek üretimi yapılmaktadır. Yine bu tesislerimizde 8 su ürünleri mühendisi, 2 veteriner ve 10 su ürünleri teknikeri ile üretim sürekli kontrol edilmektedir.

Fethiye Sahil Ceylan tesislerimizde yıllık 14 milyon 400 bin yavru alabalık üretimi yapılmakta ve bu üretim Kayseri, Erzincan-Tercan, Kütahya-Domaniç, Burdur-Bucak, Muğla-Fethiye, Samsun-Bafra ve Bursa-Osmangazi de bulunan Alabalık yetiştirme çifliklerimizde off-shore kafeslerimizde tam otomatik kameralı sistemlerle yemlenerek büyütülmekte yıllık 10.109 ton alabalık elde edilmektedir.

Bu tesislerimizde üretilen ürünler, Gümüşdoğa ve diğer fason markalarla üreticiye sunulmuş ve yüksek beğeni toplamıştır. Toplam üretimin yaklaşık p’i ihracat kanalına sunulmaktadır. Başlıca ihracat pazarları; Almanya, Hollanda, Danimarka, İtalya ve İspanya olup, Kanada’ya da ihracat başlamıştır.

2017 yılı için tesislerimizdeki kayıp-kaçak miktarları; Yanıklar tesisimiz için toplam 1.218 adet, Sahilceylan tesisimiz için 6.793 adet, Geyiktaşı tesisimiz için toplam 17.870 adet, Baraj tesisimiz için toplam 28.193 adet, Ballıca tesisimiz için 40.448 adet olup, 2018 yılı için tesislerimizdeki kayıp-kaçak miktarları; Yanıklar tesisimiz için toplam -2.682 adet, Sahilceylan tesisimiz için 7.500 adet, Geyiktaşı tesisimiz için toplam 15.200 adet, Baraj tesisimiz için toplam 19.350 adet, Ballıca tesisimiz için 31.578 adet olup, bu kayıplar personelin ve boylama makinesinin sayım hatalarından kaynaklanmaktadır. Tesislerimizdeki tüm donanımlar kaçağa izin vermeyecek özellikte olup, tüm faaliyetlerimiz veteriner hekim ve su ürünleri mühendislerimiz kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Kayıp/kaçak miktarımız kabul edilebilir sınırlarda olup özel bir uygulama gerektirmemektedir.

2018 yılı için Keban Ballıca tesisindeki toplam 24 adet yavru kafesine veteriner hekim tavsiye reçetesi doğrultusunda 150 ppm seaflor banyo yöntemi ile uygulanmıştır. Yanıklar ve Sahilceylan tesislerimizde 2018 yılının ilk 3 ayı için ilaç kullanımı bulunmamaktadır.2018 yılında veteriner hekim tavsiye reçetesi doğrultusunda Yanıklar tesisimizde toplam 9 adet yavru havuzuna simflor aqua P ve Sahilceylan tesisimizde 5 adet yavru havuzuna seaflor P ve 5 adet yavru havuzuna simflor aqua P immersiyon yöntemi ile uygulanmıştır. Veteriner hekim reçetelerinde belirtilmiş olan atılım süreleri dikkate alınarak üretime devam edilmiştir.

Aşılama Protokol Planı