• Gümüşdoğa ve grup şirketlerimize ait alabalık çiftliklerimizde 2020 Yılı içinde toplu balık ölümü veya balık kaçışı görülmemiştir. Açıklanamayan farklarımız sayım teknolojilerinden kaynaklanmaktadır.
 • Gümüşdoğa ve grup şirketlerimize ait alabalık çiftliklerimizde sayım teknolojileri doğruluk oranı %99,98 olarak hesaplanmıştır.
 • Gümüşdoğa ve grup şirketlerimize ait çiftliklerimizde 2020 yılında Çipura ve Levrek türleri için herhangi bir hastalık salgını yaşanmamıştır, kritik seviyede tehlike altındaki hayvan veya memelilere zarar verilmemiştir ve balık kaçışı yaşanmamıştır. ASC standardının uygulandığı tesislerimizde yerel yetkililer ve ASC komitesi, nesli tükenmekte olan hayvan ve / veya memelilerin zarar görmesi durumunda, ilaç kullanımlarında, olası balık kaçışları ve kaçış miktarı hakkında bilgilendirilecektir. Bilgiler www.gumusdoga.com.tr adresinde yayınlanacaktır.
 • Gümüşdoğa ve grup şirketlerimize ait tüm çiftliklerimizde Ölü artışları gözlendiğinde numune alınarak veteriner yada balık sağlığı ekibine gönderilir ve ölüm nedenleri tespit ettirilir. Herhangi bir hastalık belirlenmesi durumunda veteriner hekim reçetesi ile ilaç uygulaması yapılır ve reçetede belirtilen atılım süreleri dikkate alınarak üretime devam edilmektedir. İlaç uygulaması olması durumunda bilgiler www.gumusdoga.com.tr adresinde yayınlanacaktır.
 • Gümüşdoğa ve grup şirketlerimize ait tüm çiftliklerimizde, Gümüşdoğa yem fabrikasında üretilen yemler kullanılmakta olup, yem içerik bilgileri yem etiketlerinde beyan edilmektedir.
 • Şirketimiz, 2019 yılı İstanbul sanayi odasının TÜRKİYE'NİN 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında 169. sıradan 136. sıraya yükseldi. Özel şirketler sıralamasında ise 128. Sırada yer aldık.
 • Yem üretimimizde yeni yatırımlarımızla üretim kapasitemizde Türkiye’de lider konuma ulaştık.
 • Güllük paketleme sistemimiz kapasitesini yeni yatırımlarımızla daha da büyütüyor.
 • Yapılan AR-GE çalışmalarımızla yeni yem seçeneklerimizle yakında sizlerleyiz.
 • Levrek, Çipura üretimimizle; yeni projelerimizle yakında sizlerleyiz.

Hakkımızda

Türkiye’de tarıma dayalı sanayide lider konumda bulunan Gümüşdoğa A.Ş. 1997 yılında Milas’da kurulmuştur. Zamanla, balık yemi üretimi ve kültür balığı yetiştiriciliğinde lider konuma yükselmiş, kuruluşundan beri modern, rekabet gücü yüksek ve sektörde öncü bir firma olmasıyla dikkat çekmiştir.

Gümüşdoğa bugün levrek, çipura, alabalık yem üretimi, ve kültür balıkçılığı üretiminde üst sırada bulunmaktadır. Güllük’te bulunan paketleme ve fileto tesisi, Milas’ta bulunan alabalık füme tesisi ile nihai tüketiciye kalitenin ulaşmasını sağlamaktadır.

Firmamız bünyesinde bulunan yem fabrikamızda üretilen;

 • Alabalık Büyütme Yemi
 • Alabalık Yavru Yemi
 • Çipura - Levrek Büyütme Yemi
 • Çipura - Levrek Yavru Yemi
 • Alabalık Anaç Yemlerinin, Üretimini kapsayan Helal Sertifikamız 10.05.2014 Tarihinde alınmıştır.

Ayrıca Yem Fabrikamız 2011 yılında bu yana Global G.A.P. Sertifikasına sahip olup, bu sistemlerin tüm gereklilikleri sağlanmaktadır.

Tüm Çipura – Levrek çiftliklerimiz, Alabalık Kuluçkahanemiz ve 2 Alabalık Çiftliğimiz de, 2011 yılından beri Global G.A.P. Sertifikasına sahiptir.

Selimiye ve Güllük şubelerimizde üretilen Alabalık, Alabalık-Füme, Çipura-Levrek paketleme ürünlerini kapsayan IFS ve Global G.A.P. sertifikalarımız güncelliğini korumaktadır.

Şirketimizin büyük bir özenle ürettiği ürünlerinin kalitesinin devamı adına her yıl tüm sertifikalarımız yenilenmektedir.

Şirketimiz İstanbul Sanayi Odasının TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU sıralamasında,

2011 YILI 492.

2012 YILI 480.

2013 YILI 384.

2014 YILI 372.

2015 YILI 320.

2016 YILI 250.

sırada, her geçen yıl biraz daha büyüyerek üst sıralarda yerini almaktadır.

FORTUNE Dergisinin de Türkiye'nin En Büyük 500 Şirketi sıralamasında da

2012 yılı – 451.

2013 yılı – 437.

2014 yılı – 489.

2015 yılı – 401.

2016 yılı – 331.

sırada sıralamaya girmiştir.