• Gümüşdoğa ve grup şirketlerimize ait alabalık çiftliklerimizde 2020 Yılı içinde toplu balık ölümü veya balık kaçışı görülmemiştir. Açıklanamayan farklarımız sayım teknolojilerinden kaynaklanmaktadır.
  • Gümüşdoğa ve grup şirketlerimize ait alabalık çiftliklerimizde sayım teknolojileri doğruluk oranı %99,98 olarak hesaplanmıştır.
  • Gümüşdoğa ve grup şirketlerimize ait çiftliklerimizde 2020 yılında Çipura ve Levrek türleri için herhangi bir hastalık salgını yaşanmamıştır, kritik seviyede tehlike altındaki hayvan veya memelilere zarar verilmemiştir ve balık kaçışı yaşanmamıştır. ASC standardının uygulandığı tesislerimizde yerel yetkililer ve ASC komitesi, nesli tükenmekte olan hayvan ve / veya memelilerin zarar görmesi durumunda, ilaç kullanımlarında, olası balık kaçışları ve kaçış miktarı hakkında bilgilendirilecektir. Bilgiler www.gumusdoga.com.tr adresinde yayınlanacaktır.
  • Gümüşdoğa ve grup şirketlerimize ait tüm çiftliklerimizde Ölü artışları gözlendiğinde numune alınarak veteriner yada balık sağlığı ekibine gönderilir ve ölüm nedenleri tespit ettirilir. Herhangi bir hastalık belirlenmesi durumunda veteriner hekim reçetesi ile ilaç uygulaması yapılır ve reçetede belirtilen atılım süreleri dikkate alınarak üretime devam edilmektedir. İlaç uygulaması olması durumunda bilgiler www.gumusdoga.com.tr adresinde yayınlanacaktır.
  • Gümüşdoğa ve grup şirketlerimize ait tüm çiftliklerimizde, Gümüşdoğa yem fabrikasında üretilen yemler kullanılmakta olup, yem içerik bilgileri yem etiketlerinde beyan edilmektedir.
  • Şirketimiz, 2019 yılı İstanbul sanayi odasının TÜRKİYE'NİN 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında 169. sıradan 136. sıraya yükseldi. Özel şirketler sıralamasında ise 128. Sırada yer aldık.
  • Yem üretimimizde yeni yatırımlarımızla üretim kapasitemizde Türkiye’de lider konuma ulaştık.
  • Güllük paketleme sistemimiz kapasitesini yeni yatırımlarımızla daha da büyütüyor.
  • Yapılan AR-GE çalışmalarımızla yeni yem seçeneklerimizle yakında sizlerleyiz.
  • Levrek, Çipura üretimimizle; yeni projelerimizle yakında sizlerleyiz.

Tesislerimiz

Güllük yolu 2. km’de bulunan tesisimiz, 20.000 m2 arazi üzerinde 2200 m2 kapalı alana sahiptir. Modern teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı tesisimizde günlük 50 ton taze kültür balığı işlenmekte, günlük 5 ton temizlenmiş ürün sunmaktadır. Avrupa standartlarına göre üretim yapan tesisimiz HACCP standartlarıyla kontrol edilmekte, hijyen şartlarına büyük önem göstermektedir. İşlenmiş ürünlerimizin p-80’i çeşitli Avrupa ülkelerine ihraç edilmektedir.

Yaptığımız ARGE, teknolojik yatırımlarımız ve uzman personelimiz ile konusunda dünyanın lider firmalarından biri olmayı hedeflemekteyiz. Tesisimizde kullanılan ürünlerin tamamı kendi çiftliklerimizden temin edilmekte, bu şekilde dışa bağımlılığımız bulunmamaktadır. Tesisimizde bulunan günlük 40 ton buz üretim ünitemiz ile kullanılan tüm materyallerde kalite ve hijyen sürekli kontrol altında tutulmaktadır. Tesisimizde 10 su ürünleri mühendisi, 5 kalite kontrol teknikeri ile üretilen ürünler, yüksek teknolojiye sahip laboratuarımızda sürekli kontrol edilerek A Kalite standardı yakalanmakta nihai tüketiciye lezzetli ürünler sunulmaktadır.

Milas yolu 12. km’de bulunan tesisimiz, 15.000 m2 arazi ürerinde, 6000 m2 kapalı alanı ve 700 m2 işlenmiş ürün depolama alanı ile hizmet vermektedir. Teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı tesisimizde günlük 30 ton alabalık işlemekte, günlük 8 ton alabalık füme fileto temizlenmiş ürün sunmaktadır.

Avrupa standartlarına uygun üretim yapan tesisimiz IFS standartlarıyla kontrol edilmekte, hijyen şartlarına büyük önem gösterilmektedir. İşlenmiş ürünlerimizin 0’ü Almanya, Hollanda ve Belçika’nın tanınmış markaları adı altında ihrac edilerek büyük beğeni toplamaktadır.

Yaptığımız ARGE, teknolojik yatırımlarımız ve uzman personelimiz ile konusunda dünyanın lider firmalarından biri olmayı hedeflemekteyiz. Tesisimizde kullanılan ürünlerin tamamı kendi çiftliklerimizden temin edilmekte, bu şekilde dışa bağımlılığımız bulunmamaktadır.

Tesisimizde bulunan günlük 10 ton buz üretim ünitemiz ile kullanılan tüm materyallerde kalite ve hijyen sürekli kontrol altında tutulmaktadır. Tesisimizde 5 su ürünleri mühendisi, 1 gıda mühendisi, 4 kalite kontrol teknikeri ile üretilen ürünler yüksek teknolojiye sahip laboratuarımızda, sürekli kontrol edilerek A Kalite standardı yakalanmakta nihai tüketiciye lezzetli ürünler sunulmaktadır.