Gümüşdoğa Gümüşdoğa

Gümüşdoğa, uzman kadrosu ve üretimde kullanılan ileri teknoloji sayesinde kuluçkahaneden sofraya dek kaliteden ödün vermeyen bir yaklaşıma sahiptir. Firmamız Türkiye’de balık üretiminde lider konumda bulunmakta ve bu üretimi tarıma dayalı sanayinin gelişmesi için Türkiye geneline yaymaktadır.

Muğla, Milas Kazıklı, Alagün, Tekeburnu, Toprakada, Gazitepe ve İskele açıklarında bulunan projelerimizde off-shore kafeslerde yıllık 11700 ton çipura ve levrek üretimi yapılmaktadır. Yine bu tesislerimizde 8 su ürünleri mühendisi, 2 veteriner ve 10 su ürünleri teknikeri ile üretim sürekli kontrol edilmektedir.

Fethiye Sahil Ceylan tesislerimizde yıllık 14 milyon 400 bin yavru alabalık üretimi yapılmakta ve bu üretim Kayseri, Erzincan-Tercan, Kütahya-Domaniç, Burdur-Bucak, Muğla-Fethiye, Samsun-Bafra ve Bursa-Osmangazi de bulunan Alabalık yetiştirme çifliklerimizde off-shore kafeslerimizde tam otomatik kameralı sistemlerle yemlenerek büyütülmekte yıllık 10.109 ton alabalık elde edilmektedir.

Bu tesislerimizde üretilen ürünler, Gümüşdoğa ve diğer fason markalarla üreticiye sunulmuş ve yüksek beğeni toplamıştır. Toplam üretimin yaklaşık %70’i ihracat kanalına sunulmaktadır. Başlıca ihracat pazarları; Almanya, Hollanda, Danimarka, İtalya ve İspanya olup, Kanada’ya da ihracat başlamıştır.

2016 yılı boyunca kayıp/kaçak miktarımız yanıklar tesisimiz için toplam 60.000 adet, sahilceylan tesisimiz için toplam 77.000 adet, Ballıca tesisimiz için toplam 21.853 adet, Geyiktaşı tesisimiz için 14.761 adet, Baraj tesisimiz için toplam 46.241 adet; 2017 yılı Kasım ayına kadar Yanıklar tesisimiz için toplam 1.218 adet, Sahilceylan tesisimiz için 6.793 adet olup, bu kayıplar personelin ve boylama makinesinin sayım hatalarından kaynaklanmaktadır. Diğer tesislerin 2017 kayıp/kaçak miktarları 2017 yılı sonunda duyurulacaktır. Tesislerimizdeki tüm donanımlar kaçağa izin vermeyecek özellikte olup, tüm faaliyetlerimiz veteriner hekim ve su ürünleri mühendislerimiz kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Kayıp/kaçak miktarımız kabul edilebilir sınırlarda olup özel bir uygulama gerektirmemektedir.

Mart ayı boyunca Keban Ballıca tesisindeki toplam 30 adet yavru kafesine veteriner hekim tavsiye reçetesi doğrultusunda 80 ppm seaflor banyo yöntemi ile uygulanmıştır. Yanıklar tesisimizde Mayıs ayı içinde toplam 52 adet, Haziran ayı içinde toplam 22 adet, Ağustos ayı içinde toplam 17 adet yavru havuzuna ve Sahilceylan tesisimizde Nisan ayı içinde toplam 9 adet, Mayıs ayı içinde toplam 3 adet, Temmuz ayı içinde toplam 7 adet yavru havuzuna veteriner hekim tavsiye reçetesi doğrultusunda 100 ppm seaflor banyo yöntemi ile uygulanmıştır.

Aşılama Protokol Planı